Паркетна дошка

Паркетна дошка – це інноваційна підлога з натурального дерева, що представляє собою тришарову, рідше – двошарову конструкцію, ідеальне натуральне підлогове покриття для будинку. Тришарова паркетна дошка має наступну будову:

  1. захисне лакове або масляне покриття. Наноситься в декілька шарів.
  2. верхній шар дошки. Виготовляється з деревини цінних порід. Є видимим шаром, визначаючи зовнішній вигляд підлоги.
  3. середній шар забезпечує міцність паркетної дошки. Для нього використовуються тверді сорти ялинової або соснової деревини. Складається з брусків, розташованих перпендикулярно до інших шарів.
  4. нижній шар. Функція нижнього шару полягає в стабілізації лінійних параметрів. Виготовляють його зазвичай з ялинової або березової фанери товщиною 2 мм.

Укладатися така підлога може двома методами: плаваючим способом та повним приклеюванням. Перевагою першого є простота і швидкість монтажу. Згодом, таку підлогу можна демонтувати і перемістити, наприклад, на дачу. Повністю приклеєна до основи паркетна дошка дарує відчуття стабільності і комфорту пересування.

Кожен виробник паркетної дошки заявляє певний термін експлуатації свого продукту (цей термін може становити від 20 років і більше). Це стосується в першу чергу міцності лакового покриття та кількості шліфовок, які може витримати дана паркетна дошка. Наприклад, паркетну дошку з робочим шаром 4 мм можна перешліфувати до 5 разів. Якщо проводити цю процедуру раз на 5 років, знімаючи по 0,5 мм деревини за одну шліфовку, то паркетна дошка може прослужити не менше 20-25 років. Для дошки з тонким робочим шаром шліфовка не передбачена.

Щоб купити паркетну дошку, яка ідеально підійде саме для вашого інтер’єру, необхідно знати основні аспекти її підбору.

Колір
Визначитися з бажаним кольором підлоги – це перше, що Ви повинні зробити, приступаючи до вибору паркетної дошки. Далі можна виділити сектор порід, відповідних вибраній кольоровій гаммі. Після цього, орієнтуючись по властивостях порід, підберіть максимально відповідну Вам деревину.

Дизайн

Паркетна дошка відрізняється також дизайном – це кількість рядів плашок, що складають верхній шар дошки.

Трьохсмуговий дизайн – акуратні плашки в три ряди досконало передають витонченість планкового паркету. На цю паркетну дошку ціни лише трохи вище вартості якісного ламінату.

Двосмуговий дизайн – плашки покладені в два ряди. Така підлога імітує великоформатний паркет.

Односмуговий дизайн – верхній шар виконаний з однієї цільної плашки деревини. Зовні така підлога практично не відрізняється від підлоги з масивної дошки. Ціна паркетної дошки однополосного дизайну досить висока.

Дизайнерська паркетна дошка – це паркетна дошка з особливим оформленням та незвичними видами обробки деревини (зістарення, грубопилення, поперечний зріз деревини, алюмінієві вставки вздовж планок, з декоративними елементами з контрастного матеріалу у вигляді капелюшків цвяхів). Ці естетичні акценти надають інтер’єру неординарну стильову забарвлення.

Кожен з дизайнів має свої особливості. Наприклад, «трьохполосник» краще укладати в невеликих приміщеннях для їх візуального розширення, а «однополосник» – у великих, де він буде виглядати гармонійно.

Селекція

Селекція деревини – це відповідність кожної паркетної дошки певному набору критеріїв: наявності або відсутності «очок», сучків і заболоні; однорідність або неоднорідність кольору; радіальний або тангенціальний розпил.

Покриття

Розрізняють два типи покриття: лак і масло. Вони відрізняються як за зовнішніми даними покритої ними підлоги, так і за її експлуатаційними характеристиками.

Лак

Паркетна дошка під лаком захищена від появи подряпин і плям. Ступінь цього захисту залежить від якості лаку, його додаткових властивостей та особливостей нанесення.

Масло

Паркетна дошка під маслом – ідеальне рішення, якщо Вам подобається все натуральне. Масло дозволяє зберегти природну красу деревини практично без змін: і колір, і текстуру. Підлога, покрита маслом підлягає місцевій реставрації та відновленню.

Ціна паркетної дошки

Крім особливостей виробничого процесу на ціну паркетної дошки впливають наступні три основні чинники:

Порода деревини. Європейські породи коштують дешевше в порівнянні з рідкісними екзотичними.

Селекція деревини. Елітна паркетна дошка сортування селект коштує дорожче підлоги із сортуванням рустик.

Дизайн. Виробництво односмугової паркетної дошки певної сортності вимагає більш дорогого матеріалу, ніж виробництво, наприклад, трисмугової паркетної дошки – ціни на них різняться.

Виробник. Вибір виробника – мабуть, одне з найскладніших завдань. У величезному числі брендів легше заплутатися, ніж підібрати надійну компанію. Пам’ятайте: вартість паркетної дошки формується не випадковим чином, а складається в першу чергу з витрат на її виробництво.

Наша порада: При обмежених засобах на покупку краще пожертвувати селекцією, вибравши більш надійного виробника, ніж втратити на якості і купити дошку “селект” марки, в якій Ви не впевнені.

У нас Ви можете обрати паркетну дошку з величезного асортименту тільки перевірених виробників, ознайомитися з яким можна на сайті або відвід безпосередньо в магазинах партнерів.